třmeny

Sedlové třmeny jsou starověkým vynálezem, který umožňuje jezdci, aby se lépe udržel na hřbetě koně. To platí dvojnásob, pokud jezdec nepoužívá koně pouze jako dopravní prostředek, ale jako partnera při nějaké společné činnosti, která vyžaduje rychlé a přesné manévrování. Westernové třmeny jsou oporou a ochranou pro jezdcovi nohy, musí být pohodlné při jízdě na dlouhé vzdálenosti, nebo musí umožňovat rychlé nasedání a vysedání při práci s dobytkem.

Jak vyrábím

Westernové třmeny

Westernové třmeny ve své dílně vyrábím z tvrdých dřevin, jako je dub, buk, jasan a jiné. Třmeny jsou kompletně vyráběny ručně a to zásadně z řezaných lamel, nikoliv loupaných, nebo krájených dýh, či poddyžků. Proto mají moje třmeny maximálně 4 vrstvy, tedy 3 lepené spáry. To je dostatečný počet vrstev, aby byla zajištěna tvarová stabilita a také aby byly eliminovány některé vady dřeva, které by mohly mít vliv na pevnost. Na druhou stranu je vrstvení v hraně třmenu minimálně patrné, takže třmen si zachovává svůj „dřevěný výraz“.

Třmeny dělám v různých variantách velikostí podle délky a šířky nášlapu, či délky osy, abych uspokojil poptávku po veškerých běžných variantách pro různé použití.

V případě, že se zákazník rozhodne mít na třmenu svůj monogram, nebo logo, je tento zdobný prvek udělán inkrustací. To znamená vsazením poměrně masivního kousku jiného materiálu (jinak barevné dřevo, kost a pod) do hotového třmenu.

Povrchovou úpravu provádím epoxidovým lakem, který jako jeden z mála neoprýskává ani když je třmen delší dobu používán a na hranách je otlučený , odřený, takže použité dřevo již částečně přijímá a odpařuje vodu z okolí.

Třmeny dodávám zejména sedlářům. To znamená, že je dodávám bez kožených dílů, které mají třmeny v E-shopech s jezdeckými potřebami. Každý sedlář si tyto díly dodělává sám tak, aby třmeny byly ve stejném provedení jako sedlo.

napište mi

kontaktní formulář

Informace o ochraně OÚ
Wanted

Tomáš Venc

Houbova 997, 583 01
Chotěboř IČO: 72809191

+420 724 287 746
venc@saddletree.cz